Konferencja dla przedsiębiorców

Home / Aktualności / Konferencja dla przedsiębiorców
IMG_8669
Konferencja dla Przedsiębiorców z miasta i powiatu łańcuckiego została zorganizowana przez Kongregację Przedsiębiorców Ziemi Łańcuckiej i odbyła się 23 marca br. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego.

Zmiany w przepisach prawa pracy, najnowsze zagadnienia z zakresu świadczeń ubezpieczenia chorobowego, zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych i podatku od towarów i usług

– to tylko niektóre z tematów poruszonych podczas konferencji skierowanej do przedsiębiorców (z terenu powiatu łańcuckiego).

Po przywitaniu uczestników spotkania przez Prezes Kongregacji Ewę Pilawę, jako pierwszy z zaproszonych specjalistów, głos zabrał Marek Kuźniar. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łańcucie przedstawił ofertę PUP na rok 2017 oraz wspomniał o kwotach, z których przedsiębiorcy mają możliwość skorzystać. Zaprosił również na organizowane w Łańcucie, już po raz kolejny, Targi Pracy.

Prelekcję z zakresu zmian w prawie pracy, które nastąpiły w styczniu br., wygłosił Piotr Mulak z Państwowej Inspekcji Pracy. Następnie głos zabrała Dorota Kijowska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie. Podczas tego wykładu słuchacze zapoznali się z najnowszymi przepisami i zagadnieniami z zakresu świadczeń ubezpieczenia chorobowego oraz tematyką e-ZUS. Poznali specyfikę portalu PUE i mieli możliwość założenia własnego konta przy mobilnym stanowisku przygotowanym na tę okazję przez pracowników rzeszowskiego oddziału ZUS.

Po krótkiej przerwie o dostępnych środków unijnych i sposobie ich pozyskania opowiedział Michał Janas Consulting w Rzeszowie. Były też nieco mniej przyjemne tematy, jak zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych i podatku od towarów i usług. Te zagadnienia poruszyli pracownicy Urzędu Skarbowego w Łańcucie: Renata Rejman, Joanna Wojnar i Jacek Plizga. Ostatnim z wykładów było wystąpienie pracownika łańcuckiego oddziału Podkarpackiego Banku Spółdzielczego.

Po każdym z wykładów uczestnicy konferencji mieli czas na zadawanie pytań i rozwianie wszelkich wątpliwości.

GALERIA ZDJĘĆ – Konferencja dla przedsiębiorców